مهاجرت کاری عمان

مهاجرت کاری عمان

به طور کلی متقاضیان می‌توانند از دو نوع ویزای مرتبط با ویزای کار در عمان استفاده نمایند؛
گزینه اول ویزای استخدامی عمان است که مختص افرادی است که قصد استخدام شدن در این کشور را دارند.
مورد بعدی ویزای اقامت برای استفاده از همراهان و اعضای خانواده فرد متقاضی کار است.
متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور عمان از طریق کار را دارند نیاز به ویزای کار دارند، داشتن شغل در این کشور قبل از اقدام به درخواست الزامی است.
یافتن شغل و مجاب کردن کارفرما به طور کلی مراحل طولانی دارد که باید طی شود.
در نظر داشته باشید که ویزای مورد نظر اغلب به صورت دوساله صادر می‌شود. جدیدا قانونی تصویب شده که ویزا ها بصورت سه ساله صادر شوند ولی هنوز این قانون اجرایی نشده است.

با توجه به اینکه کارفرما در راستای پذیرش فرد در شغل مشخصی وارد شده است، تغییر شغل پس از ورود به کار، نیاز به NOC یا رضایت نامه از کارفرمای قبلی دارد. اگر NOC داشته باشید به راحتی می توانید شغل خود را تغییر دهید.
برای اخذ ویزای کاری در عمان برای پزشکان و پرستاران و کادر درمانی نظیر ماما، فیزیوتراپیست و … چند مرحله اصلی وجود دارد.
گام اول باید مدارک خود را برای ارزیابی ارسال کنند .
برای استخدام کادر درمان در کشور عمان باید تمامی مدارک مورد نیاز را برای ارزیابی ارسال کنند. مرحله ی ارزیابی مدرک پزشکان در کشور همان دیتا فلو (Assessment) می باشد.
در واقع شرط کار و استخدام کادر درمان در کشور عمان آن است که مدارک تحصیلی، سوابق شغلی و اطلاعات مربوط به رزومه کاری آنان مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. به این ارزیابی مدرک، دیتا فلو و ارزشیابی مدارک (assessment) گفته می‌شود.

گام دوم ثبت نام در آزمون پرومتریک و شرکت در آزمون مربوطه است.
آزمون پرومتریک برای ارزیابی متقاضیانی برگزار می شود که قصد دارند تا در حوزه مشاغل پزشکی و پیراپزشکی در کشورهای عمان، قطر و … فعالیت نمایند.
هزینه آزمون بسته به رشته شما می تواند متفاوت باشد. قبولی در آزمون پرومتریک یکی از اصلی ترین شرایط کار پزشکان ایرانی در عمان می باشد. پس از اهمیت آن غافل نشوید.
همچنین لازم است بدانید که برای شرکت در آزمون پرومتریک عمان ، می بایست در حوزه اختصاصی خود (پزشک یا دندانپزشک عمومی، پزشک یا دندانپزشک متخصص در رشته خود، پرستار، ماما و …) ثبت نام کرده و منابع مربوط به آن را مطالعه کنید.
شما می توانید از قسمت فروشگاه سایت، سوالات مهم و کلیدی رشته مورد نظر خود را خریداری کرده و با شبیه سازی محیط امتحان ، شانس قبولی خود را افزایش دهید.

گام سوم اخذ موقعیت شغلی (Job Offer ) از کارفرما و سپس شرکت در مصاحبه جهت پاسخ به سوالات تخصصی تا بتوانید در صورت قبولی قرارداد کاری منعقد نمایید.
گام آخر برای شروع کار پزشکی در عمان مصاحبه وایوا ( آزمون مصاحبه وزارت بهداشت کشور عمان ) است. شرکت در آزمون وایوا از دیگر شرایط مهاجرت کادر درمان به این کشور می باشد.
این مصاحبه شغلی توسط وزارت بهداشت عمان صورت گرفته و برای شرکت در آن نیازمند سفر به عمان خواهید بود هر‌چند بعضا به صورت غیر حضوری نیز برگزار می گردد.

در انتها پس از پشت سر گذاشتن این مراحل و تایید کامل ، کارفرما برای اخذ ویزای کار (Work Permit) عمان و مهاجرت به این کشور اقدام می نماید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان با مشاوران امور مهاجرتی دفتر حقوقی و مهاجرتی آرپ تماس حاصل فرمایید.

نظر شما :