• مشتری :
  • برچسب ها:
  • دسته بندی :
  • آدرس پروژه :
  • تاریخ :
    16 مرداد 1400

هر آنچه در خصوص شرایط و هزینه های زندگی در آلمان باید بدانید در این مقاله آمده است.

سعی بر آن بوده تا مسائل به اختصار مطرح گردد.

نام کشور آلمان به زبان آلمانی Deutschland  و با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان است که در قلب اروپا واقع شده است از شمال دانمارک ، از شمال غرب با کشورهای هلند و بلژیک ، از جنوب غرب با کشورهای فرانسه و لوکزامبورگ ، از جنوب با کشورهای سوئیس و اتریش و از شرق با کشورهای جمهوری چک و لهستان همسایه می باشد . پایتخت کشور آلمان ، شهر برلین می باشد .

زبان رسمی کشور آلمان ، آلمانی می باشد و اکثر مردم به زبان انگلیسی آشنایی دارند . واحد پول آن ، یورو می باشد . مذهب کشور آلمان ، کاتولیک رومی و پروتستان است .

این کشور از نظر صنعتی بعد از کشورهای آمریکا و ژاپن در مقام سوم قرار دارد.

مهم ترین صنایع کشور آلمان ، کارخانه های اتومبیل ، ماشین آلات سنگین ، الکترونیک و کارخانه های صنایع شیمی و کامپیوتر می باشند.

این کشور از لحاظ توریستی جاذبه خاصی دارد و هر ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران واقع شده است .

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و از ۱۶ ایالت یا استان تشکیل شده است که این ایالت ها می توانند در برخی از مسائل به صورت مستقل عمل کنند .

از جمله شهرهای مهم کشور آلمان می توان به شهرهای برلین ، هامبورگ ، مونیخ و فرانکفورت اشاره کرد.

این کشور در جنگ های جهانی اول و دوم نقش گسترده ای داشت و در پی متحمل شدن خسارت های زیاد از این دو جنگ با کمک وام هایی که از کشورهای متفق می گرفت توانست کشور را از نو بازسازی کند.

در حال حاضر جمهوری فدرال آلمان یکی از اعضای سازمان ملل متحد ، ناتو ، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیان گذاران اتحادیه اروپا می باشد .

آلمان پس از جنگ جهانی و به طور سنتی به دو بخش آلمان شرقی و آلمان غربی تقسیم شد و پس از برداشتن دیوار برلین ، به قسمت شرقی آلمان به طور رسمی ایالت های تازه و به قسمت های غربی کشور ایالت های غربی می گویند .

عرض کشور آلمان بین مدار ۴۷ درجه شمالی و مدار ۵۵ درجه شمالی و طول آن بین نصف النهار ۵ درجه شرقی و نصف النهار ۱۶ درجه شرقی واقع شده است . همچنینکشور آلمان از جنوب با دریای کنستانس که سومین دریاچه بزرگ در اروپای غربی می باشد هم مرز است .مساحت کشور  آلمان ۳۵۷۱۶۸ کیلومتر مربع می باشد که هفتمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت می باشد .

همان طور که گفته شد آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده است که ایالت بایرن یا باواریا در جنوب کشور ، بزرگترین و ایالت برمن در شمال غربی کوچکترین ایالت های این کشور هستند .

دریای شمال و دریای بالتیک راه ‌های این کشور به آب‌ های آزاد هستند و سواحل آبی این کشور با این دو دریا حدود ۲۳۸۹ کیلومتر است.

لازم به ذکر است که طولانی‌ ترین رودهای آلمان ، راین با ۸۵۶ کیلومتر، الب ۷۰۰ کیلومتر و دانوب۶۴۷ کیلومتر هستند.

آب ‌و هوای کشور آلمان معتدل اقیانوس اطلس و قاره‌ای می باشد و غالب بادهای این کشور از سمت غرب می ‌وزند.

از نظر وضعیت جغرافیایی آلمان از دریای شمال و بالتیک تا رشته‌ کوه‌ های آلپ در جنوب به ۵ ناحیه بزرگ تقسیم می‌ شوند که عبارتند از :

سرزمین ‌های پست در شمال، رشته ‌کوه ‌های میانه، دامنه ‌های کم ‌ارتفاع کوه ‌های میانه در جنوب غربی، دامنه ‌های کوه‌ های آلپ، کوه ‌های آلپ در باواریا.

در شمال کشور آلمان تعداد زیادی برکه و دریاچه یافت می شود . کشور آلمان دارای دشت، جنگل ، کوه و ساحل های متعدد بوده و در کنار این ها دارای تعدادی جزیره نیز می باشد .

در مرکز آلمان رشته کوه های مرکزی قرار گرفته، شمال و جنوب کشور توسط این رشته کوه ها از هم جدا می شود .

از جمله مناطق جغرافیایی مهم کشور آلمان می توان به کوه های هارتس ، ارتس ، فیشتل ، هونسروک و جنگل های باواریا اشاره کرد .

بزرگترین دشت های کشور آلمان، دشت های راین بالا ، وستفالین و دشت های منطقه لایپزیگ هستند.

بلند ترین کوه کشور آلمان ، تسوگ اشپیتسه ، در قسمت آلمانی رشته کوه آلپ در جنوب واقع شده است و ارتفاع آن ۲۹۶۲ متر می باشد .

یکی از روش های مهاجرت به آلمان از طریق کار می باشد.

بیشترین مشاغل موردنیاز در آلمان مشاغل مربوط به مکاترونیک، فن آوری اتوماسیون، ساختمان های الکتریکی مشاغل مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی، مهندسی برق، برق صنعتی، نصب و راه اندازی خط، الکترونیک، ساخت و ساز ساختمان، بتن، مصالح ساختمانی، نظارت، لوله کشی، گرمایش، سنگ تراشی، عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش، پنجره و نمای شیشه ای، متخصص سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی ،توسعه نرم افزار، برنامه نویسی، ITرانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی ،حرفه بهداشت، پرستاری در همه شاخه ها، نگهداری افراد مسن، ارتوپدی، بهداشت و کودکان، روانپزشکی حسابداری مبنای تصمیم‌گیری ‌ها در جمهوری فدرال آلمان قانون اساسی این کشور می باشد که در آن بر دموکراتیک بودن این کشور تاکید شده است .

تصمیم‌گیری‌ ها در آلمان به عهده رئیس حکومت است که صدر اعظم خوانده می ‌شود.

در کشور آلمان احزاب بزرگ و کوچکی زیادی فعالند که از جمله آنها می توان به  حزب‌ های دموکرات مسیحی(CDU)، سوسیال ‌مسیحی (CSU)، سوسیال‌ دموکرات (SPD)، لیبرال (FDP)، اتحاد  ۹۰ درصدی سبزها (Bündnis 90/Die Grünen) و حزب چپ (Die Linke) اشاره کرد .

از دیرباز کشور های آلمان و فرانسه نزدیکی سیاسی زیادی به هم داشته ‌اند که این موضوع در دوران صدراعظمی هلموت کهل در آلمان و فرانسیس میتیران در فرانسه افزایش یافت.

آلمان سومین کشور جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است و بزرگترین صادر کننده کالا (از نظر درآمد) و دومین کشور واردکننده کالا در جهان می باشد .

بر اساس آمارهای سازمان جهانی تجارت میزان صادرات کشور آلمان در سال ۲۰۰۶ میلادی ۱٫۱۳۳ تریلیون دلار بود. لازم به ذکر است که همچنان کیفیت زندگی در نیمه غربی آلمان بالاتر از نیمه شرقی آن می باشد . در کشور آلمان صنایع زیادی از قبیل الکتریکی، مکانیکی، مواد شیمیایی، منسوجات، غذایی و وسایل نقلیه فعال هستند .

کارخانه ‌های اتومبیل ‌سازی بنز، بی.ام.و و فولکس واگن محصولات خود را در تمام دنیا عرضه می‌کنند.

شایان ذکر است که مهمترین صادرات آلمان وسایل نقلیه موتوری و وسایل الکتریکی است.

در سال ۲۰۰۲ میلادی آلمان پنجمین مصرف‌کننده انرژی در جهان بود و دو سوم انرژی اولیه در این کشور وارد می ‌شد که در همین سال بزرگترین مصرف‌ کننده الکتریسیته در میان کشورهای اروپایی بود و دولتمردان کشور آلمان تامین نیمی از انرژی ‌های مصرفی کشور از انرژی ‌های تجدیدپذیر را در دستور کار خود قرار دادند.

آلمان به جز زغال سنگ معادن نسبتا کوچک سنگ آهن، بوکسیت، سنگ مس، نیکل، قلع، نقره، پتاس و نمک، ذخایر طبیعی نسبتا کمی دارد. بانکداری و امور مالی از منابع مهم درآمد ارز خارجی می باشد و شهر فرانکفورت یکی از مراکز اصلی امور مالی و تجاری در جهان است.

این کشور از نظر ارتباطی یکی از کشورهای پیشرفته می باشد که در این کشور ۵۴ میلیون خط تلفن ثابت و بیش از ۸۴ میلیون خط تلفن همراه وجود دارد . در این کشور۳۷۳شبکه تلویزیونی بخش می شود و  ۳۸میلیون و ۶۰۰ هزار کاربر اینترنت دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه های مهاجرت به آلمان با مشاوران امور مهاجرتی دفتر حقوقی و مهاجرتی آرپ تماس حاصل نمایید.